JEDINÁ KŮŽE, KTEROU OPRAVDU POTŘEBUJETE JE VAŠE VLASTNÍ.

O veganských alternativách

Co jsou veganské boty (doplňky)?

 Veganské boty znamená jednoduše to, že jsou vyrobeny v kvalitě vegan. Tedy 100% bez použití živočišných složek, ať už se to týká samotného materiálu, ze kterého jsou ušity, nebo třeba lepidla, které u konvenčních bot často živočišné složky obsahuje. Neznamená to rozhodně, že jsou určené pouze pro vegany (nebo dokonce z veganů vyrobené).

Z čeho jsou tedy vyrobené?

Název veganská kůže je obchodní název, který ale neříká nic o tom, z čeho boty vlastně jsou. Může jít o cokoliv od PVC a PU, až po sofistikovanější a ekologičtější materiály. A na ty se právě zaměřujeme. Značky pečlivě vybíráme (proto jich taky máme pořád jen pár) a od veganské kůže toho chceme víc, než jen aby nebyla živočišná.

Úplně se vyhýbáme PVC,  polyuretanové (PU) kůže jsou dle našich zkušeností také méně kvalitní, zato obvykle cenově dostupnější, ale v našem obchodě takové výrobky nenabízíme.

Značka Wills Vegan Shoes postupně zcela přešla od původně používané mikrovlákenné kůže (směs PU a dalšího polymeru) k tzv. kůži z bio-olejů. Jde o kůži z polymerů vyrobených nikoliv z olejů minerálních (ropných), ale olejů extrahovaných z obilovin organicky pěstovaných v severní Evropě.