JEDINÁ KŮŽE, KTEROU OPRAVDU POTŘEBUJETE JE VAŠE VLASTNÍ.

O nás

Jak vznikl Holy Cow? Popravdě kvůli mě samotný. Abych měla co nosit.

Když jsem se stala vegankou, přišla otázka, co si obout. Byl zrovna podzim a plátěné tenisky už nebyly to pravé. Kožené boty zas nedávaly smysl. Začala jsem proto pátrat po jiných možnostech. U nás doma se vždycky nosily kožené boty a na ty ostatní jsme pohlíželi trochu nedůvěřivě. Pořádné kvalitní boty přece musí být kožené. Nebo ne? Když nejsou kožené, tak jsou koženkové, což blbě vypadá, potí se v tom noha, brzo se to rozpadne a nebo vám dokonce na palci u nohy může vyrůst muchomůrka. No, doba mezitím trochu pokročila.

Brzy jsem zjistila, že není nutné si vybírat mezi koženou a koženkovou botou. Že existují a stále vznikají nové umělé materiály, které si kůží si v kvalitě a vzhledu nezadají. A s obávanou koženkou toho mají málo společného.

Objednala jsem si první pár od Wills vegan shoes a tím to celé začalo. Boty byly super. Jen že v České republice nebyl žádný obchod ani eshop, kde by se daly koupit. Řekla jsem si, že to musím změnit. I když s druhým dítětem na cestě se mi vůbec nehodilo rozjíždět nějakej „bussiness.“ To bylo v roce 2015.

Vegan boty jsou podle mě trochu jako sojový řízek. Někdo nechápe, proč je potřeba napodobovat živočišné věci rostlinnou alternativou. Ale proč ne, když to neublíží? Každý jsme jiný a každý chceme něco jiného. Já se bez řízku klidně obejdu. Ale obětovat krásné a kvalitní boty se mi nechce. Někdo to má zase naopak.

 

Díky Holy Cow můžu zpřístupnit veganský životní styl lidem, kteří to mají podobně, jako já. Lidem, kteří nechtějí dělat ústupky. Protože jediná kůže, kterou skutečně potřebujete, je vaše vlastní.

V současné době mě většinou najdete sedět za počítačem v mém showroomu na Letné. Tak se za mnou zastavte, ať se můžeme seznámit osobně a všechno probrat.

Těším se na vás.

 

Eliška